Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum Bayan Parfüm

Ma Dame Eau de Parfum modeli, Jean Paul Gaultier tarafından Ma Dame kokusunun yeni versiyonu olarak piyasaya sunuldu. 2010 yılında karanlık siyahi bir şişe ve ambalaj içerisinde piyasaya sürüldü. Bu ultra göz kamaştırıcı ve ultra kaya kokusu, bağımlılık yaratan, asi ve sofistike çiçek - baharatlı nüsanslara sahiptir. Onun yoğun bileşimi, misk ve sedir zemininde baharatlı pembe biber ile yenilenmiş paçuli ve sarılmış siyah güllerin notlarını içerir. 50 ve 100 ml EDP olarak piyasada mevcuttur.

Üst Nota
Pembe biber

Pembe biber

Portakal

Portakal

Paçuli

Paçuli

Orta Nota
Gül

Gül

Misk

Misk

Alt Nota
Sedir

Sedir

Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 30 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 64 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 70 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
64%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
70%
30 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
27%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
73%
15 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
40%
Parfüm geceye uygun
GECE
60%
15 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
48%
Orta Nota
39%
Alt Nota
13%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
27%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
7%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
67%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
0%
15 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-60 Yaşlar için uygun
2010 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 87
7201 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
15 Adet Oy Kullanılarak
67 Puan Aldı

Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum Bayan Parfüm Yorumları

çok tatlı
Tüm kötü eleştirilerle iyi bir yazı yazmak zorunda kaldım. Koku koleksiyonumda bu harika, iyimser, lezzetli, meyveli ve daha sonra bu sıkıcı kış döneminde ruhumu gerçekten yükselten çiçekli muhteşem bir parfüm. Jean Paul Gaultier - Ma Dame Eau de Parfum ismi biraz zor akılda kalabilir: Gerçekten harika. En azından bir test ediniz.
Jean Paul Gaultier'in kokularının büyük bir hayranıyım. Bu yüzden bir parfümü indirim dükkanında gördüğümde almak zorunda kaldım. İyiki de aldım.
Ben gerçekten bunun için tüm kötü değerlendirmeler konusunda şaşkınım. Bu gün boyunca benim için süren meyveli-çiçekli-narenciyeli taze bir koku. Bu koku kategorisinde nadirdir. Ben de bunu genç bir koku olarak görmüyorum. Bu parfümü seviyorum.
Bu portakal çiçeği çiçeksi kokusu benim için çok tatlı ama sabahları bir veya iki fıs gün ortasında güzel bir şekilde kurur. Sevimli şişeyi ve kalıcı gücü seviyorum ancak kokunun kendisinin tekrar satın almaya yetecek kadar büyük bir hayranı değilim.
Bu parfüme aşığım. İlk test ettiğimden beri istedim. Bu kesinlikle benim favorilerimden biri. Kalma gücü ve verdiği narenciye kokusunu seviyorum. Daha önce kokladığım hiçbir şeyle alakalı değil ve farklı. Farklı olmayı seviyorum. Çok kötü değerlendirme olduğuna inanamıyorum. Şaşırdım. Alberto sego parfümlerine ve jpg parfümlerine hastayım.
Tüm yıl boyunca uygun eğlenceli, meyveli, güçlü bir parfüm. Güzel şişeli.
Biraz keskin olan gerçekten şımarık bir koku. Sevdiğim kokulardan biri. Parfümü hiç beğenmeyen erkek arkadaşım bile benden hoşlanıyor. Şişe de mükemmel.
Bu harika bir dondurma tadı olur.
Ben normalde parfüm sevmiyorum ama bu kesinlikle benim favorim. Aslında alışveriş yaparken ilk küçük bir örnek aldım. Denedim ve herkes üzerimdeki kokuyu çok sevdi. Bu yüzden büyük bir şişe aldım. Bunu, parfüm yerine vücut spreylerini tercih eden kızlara tavsiye ediyorum.
Bu muhtemelen şimdiye kadar karşılaştığım en kötü Jean Paul Gaultier parfüm. Mükemmel bir iş çıkardığını düşünmek isterdim ama bu kolay değil. Aynı zamanda hem seksi hem de taze olan parfümlerin nasıl yapıldığını biliyorum. Bu gerçekten oje sökücü gibi kokuyor. Aseton kokusu gibi. Keşke hangi notanın buna sebep olduğunu bilseydim. Çünkü birçok parfümde aşina olmaya başlıyor. Ciddi anlamda. Bu ne? Nedir bu nota arkadaş. Tazeliğini koruyacak bir şey mi bilmiyorum ama içine koymasınlar.
Sadece bu kokuya bayılıyorum. Hangi notalara sahip olduğunu nasıl tarif etmeye başlayacağımı bile bilmiyorum ama çok benzersiz bulduğum bir şeyler var içerisinde. Bana çok saçma bir süre devam eden koku karışımı geldi ilk. Şikayet etmiyorum çünkü sonra harika oluyor. Bunu tekrar satın almak zorunda kalacağım ve ikinci kararımı tahmin etmek zorunda kalmayacağım. Beğenirsiniz.
SEVDİM. Başlangıçta çok şekerli ve çok güçlü olduğu için şok edici. Ancak, hızlı bir şekilde aşağı yumuşak ve kalan güç mükemmel. Kesinlikle geri satın alırım.
Eğlenceli ve garip. Verimli metalik bir nota alırsınız ve çok güzel. Ek olarak, şişe güzel.
Bunun EDT'sini seviyorum. Bir çok defa tekrar tekrar satın aldım (bulduğumda!) Genelde sıcak, baharatlı, vanilya kokusu giyerim - o tarz severim. Bunu alarak biraz değişiklik yaptım. İstisna yaptığım bir şey. Bu sulu ve parlak. Temiz ve çok canlı. Bana göre biraz soyulmuş yakut kırmızı greyfurt kokusu ve biraz da siyah meyan kökü kokusu alıyorum. Seksi ve eğlenceli. Çok ciddi değil.
Koku biraz güçlü ve uzun sürüyor. Şişe güzel ve sprey gücü çok sağlam.
Harika kokuyor ve hoş aynı zamanda güçlü. Çok fazla koku kullanmak zorunda kalmıyorsunuz.
Bu parfümü, yüksek miktarda beğeni nedeniyle almıştım. Kadınsı kokmuyor. Sadece güçlü bir adam kolonyası. Para israfı..
2010'da ilk denememden sonra ikinci şişe an itibari ile alınmıştır. Modern, biraz daha erkeksi ve sadece harika. Soğuk havaya daha uygun. Ben sadece 20 yaşındayken kullanıyordum. Olgunlaşmam parfüme olan adapteyi daha da arttıracak diye düşünüyorum.
Bir paçuli - gül bombası. Kalıcı ve güçlü olmanın yanında ezici gülü harika.
İnternette araştırmadığım yer kalmadı. Herkes övgülerle uçurmuş parfümü. Ben hiç bir şey anlamadım. Hiçte sevmedim. Bildiğin karabiberli gül gibi bir şey. Para boşa gitti. En mantıklı yorumları da tek burada gördüm.
Bugün satışta idi ve aldım. Kötü bir koku değil ama kafa karıştırıcı. Baharatlı bir gül kokusu var ve daha çok erkeksi. Eğer baharatlı kokulardan hoşlanıyorsanız bunu deneyin.
Hoş bir gül ve paçuli kokusu. Yetişkin bir koku ve erkeklerinde bunu kullanabileceğini söyleyebilirim. Uzun ömürlü mükemmel ve fark edilir.
Gül biraz karanlık, biraz sinirli, muhtemelen bu türden olması da benim bu kokuyu favorim haline getirdi. Tüm bu büyük güzel gül ve paçuli çeriğin altında gizlenen sedire bayılıyorum. Farkedilirlik harika. Bence harika bir parfüm.
Sevemedim ben bir türlü. Birkaç gün bilek testinden sonra bile belki hoşuma gider diye düşündüm ama hala sevip sevmediğimi anlamaya çalışıyorum. Bu hedefe yönelik ve araştırılmış bir model olmasına rağmen aldım ama yok malesef. Farklı bir şekilde paçuli kokan bir koku arıyordum. Ne ekşi ya da ne yeşil ve beni 1970'lere götürecek. Bu parfümün alakası bile yok. Hayal ettiğimin aksine tam zıt bir koku. Hatta çok rahatsız edici buldum. Bunu saatlerce kullanmak kimseye zevk vermez. Notaların ve incelemelerin benim beklentimden çok farklı olması moralimi çok bozdu. Hiç biber algılamıyorum mesela. Eğer bir şey varsa bunu beyaz, çelik mavisi, açık mavi, gri gibi renklerle ilişkilendirdiğim her şeyi destekleyen (belirgin şekilde sentetik) bir temiz misk betimlemesi ile anlatabilirim. Gül burada küçük bir oyuncu ve burnuma kendini çoook derinlerden az bişey hissettiriyor. Paçuli tolere edilebilir ama tatlı değil. Dürüst olmak gerekirse yüksek derecede sentetik. Belirgin sentetik yapısını beğenmedim. Neredeyse çiçekler ve bitki yaprakları gibi bir laboratuvar yaratımı gibi kokmak için tasarlanmış. Bu beni biraz tedirgin hissettiriyor ve bütün günümü berbat etti. Sıcak, nemli bir yaz günü için rezalet. Bir daha asla almam. Çevremdekiler de hiç olumlu yaklaşmadı. Üstelik bayağı da para verdim.
Değerlendirmeler ve Jean Paul Gaultier markasının sevgisine dayalı bir kör satın alış yaptım. Beğendiğimi belirtebilirim. Beğenmediğim hiç bir parfüme para verdim diye bu zamana kadar katlanmadım. İlk izlenimi biraz ilginç olsa da sonra oldukça neşeli ama erkeksi bir şekile büründü. Birkaç saat sonra yeşil / taze baharatlı misk beni kendine çeken tarafı oldu. Hava çok sıcak ve bu havada kullanmanın harika olacağını düşünüyorum. Cildimde hiç çiçek içeriği olmadan güzel kokmak gayet iyi. Tekrar satın alacağım.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER