Jean Paul Gaultier Ma Dame Eau de Parfum Bayan Parfüm
en iyi açık parfüm
Pembe biber

Pembe biber

Portakal

Portakal

Paçuli

Paçuli

Gül

Gül

Misk

Misk

Sedir

Sedir

üst nota oranı
Üst Nota

% 48

orta nota oranı
Orta Nota

% 39

alt nota oranı
Alt Nota

% 13

87

18-60

2010

3714

skor
kalıcılık ve farkedilirlik Kalıcılık ve Farkediliklik
kalıcılık

% 66

KALICILIK
farkedilirlik

% 71

FARKEDİLİRLİK

beğenen Beğeni Oranı
beğenen

% 23

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 77

BEĞENMEDİ

mevsim Hangi Mevsime Uygun?
ilkbahar

% 31

İLKBAHAR
yaz

% 8

YAZ
sonbahar

% 62

SONBAHAR
kış

% 0

KIŞ

günlük Günlük Kullanım
gündüz

% 38

GÜNDÜZ
gece

% 62

GECE

Ma Dame Eau de Parfum Bayan Parfüm Nasıl?
Lütfen kullanmış olduğunuz veya kullanmayı düşündüğünüz bu parfüm ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşınız. Bu sayede sizden sonra gelen ziyaretçilerimize değerli yorumlarınızı gösterip, Ma Dame Eau de Parfum parfüm ile ilgili doğru karar vermelerinde yardımcı olabiliriz. Unutmayınız bilgi paylaştıkça güzeldir.
misafir10968
Tüm kötü eleştirilerle iyi bir yazı yazmak zorunda kaldım. Koku koleksiyonumda bu harika, iyimser, lezzetli, meyveli ve daha sonra bu sıkıcı kış döneminde ruhumu gerçekten yükselten çiçekli muhteşem bir parfüm. Jean Paul Gaultier - Ma Dame Eau de Parfum ismi biraz zor akılda kalabilir: Gerçekten harika. En azından bir test ediniz.
misafir8209
Jean Paul Gaultier'in kokularının büyük bir hayranıyım. Bu yüzden bir parfümü indirim dükkanında gördüğümde almak zorunda kaldım. İyiki de aldım.
misafir26153
Ben gerçekten bunun için tüm kötü değerlendirmeler konusunda şaşkınım. Bu gün boyunca benim için süren meyveli-çiçekli-narenciyeli taze bir koku. Bu koku kategorisinde nadirdir. Ben de bunu genç bir koku olarak görmüyorum. Bu parfümü seviyorum.
misafir2269
Bu portakal çiçeği çiçeksi kokusu benim için çok tatlı ama sabahları bir veya iki fıs gün ortasında güzel bir şekilde kurur. Sevimli şişeyi ve kalıcı gücü seviyorum ancak kokunun kendisinin tekrar satın almaya yetecek kadar büyük bir hayranı değilim.
misafir11433
Bu parfüme aşığım. İlk test ettiğimden beri istedim. Bu kesinlikle benim favorilerimden biri. Kalma gücü ve verdiği narenciye kokusunu seviyorum. Daha önce kokladığım hiçbir şeyle alakalı değil ve farklı. Farklı olmayı seviyorum. Çok kötü değerlendirme olduğuna inanamıyorum. Şaşırdım. Alberto sego parfümlerine ve jpg parfümlerine hastayım.
misafir21458
Tüm yıl boyunca uygun eğlenceli, meyveli, güçlü bir parfüm. Güzel şişeli.
misafir6517
Biraz keskin olan gerçekten şımarık bir koku. Sevdiğim kokulardan biri. Parfümü hiç beğenmeyen erkek arkadaşım bile benden hoşlanıyor. Şişe de mükemmel.
misafir24034
Bu harika bir dondurma tadı olur.
misafir18383
Ben normalde parfüm sevmiyorum ama bu kesinlikle benim favorim. Aslında alışveriş yaparken ilk küçük bir örnek aldım. Denedim ve herkes üzerimdeki kokuyu çok sevdi. Bu yüzden büyük bir şişe aldım. Bunu, parfüm yerine vücut spreylerini tercih eden kızlara tavsiye ediyorum.
misafir20993
Bu muhtemelen şimdiye kadar karşılaştığım en kötü Jean Paul Gaultier parfüm. Mükemmel bir iş çıkardığını düşünmek isterdim ama bu kolay değil. Aynı zamanda hem seksi hem de taze olan parfümlerin nasıl yapıldığını biliyorum. Bu gerçekten oje sökücü gibi kokuyor. Aseton kokusu gibi. Keşke hangi notanın buna sebep olduğunu bilseydim. Çünkü birçok parfümde aşina olmaya başlıyor. Ciddi anlamda. Bu ne? Nedir bu nota arkadaş. Tazeliğini koruyacak bir şey mi bilmiyorum ama içine koymasınlar.
misafir23584
Sadece bu kokuya bayılıyorum. Hangi notalara sahip olduğunu nasıl tarif etmeye başlayacağımı bile bilmiyorum ama çok benzersiz bulduğum bir şeyler var içerisinde. Bana çok saçma bir süre devam eden koku karışımı geldi ilk. Şikayet etmiyorum çünkü sonra harika oluyor. Bunu tekrar satın almak zorunda kalacağım ve ikinci kararımı tahmin etmek zorunda kalmayacağım. Beğenirsiniz.
misafir12156
SEVDİM. Başlangıçta çok şekerli ve çok güçlü olduğu için şok edici. Ancak, hızlı bir şekilde aşağı yumuşak ve kalan güç mükemmel. Kesinlikle geri satın alırım.
misafir19681
Eğlenceli ve garip. Verimli metalik bir nota alırsınız ve çok güzel. Ek olarak, şişe güzel.
misafir25309
Bunun EDT'sini seviyorum. Bir çok defa tekrar tekrar satın aldım (bulduğumda!) Genelde sıcak, baharatlı, vanilya kokusu giyerim - o tarz severim. Bunu alarak biraz değişiklik yaptım. İstisna yaptığım bir şey. Bu sulu ve parlak. Temiz ve çok canlı. Bana göre biraz soyulmuş yakut kırmızı greyfurt kokusu ve biraz da siyah meyan kökü kokusu alıyorum. Seksi ve eğlenceli. Çok ciddi değil.
misafir21665
Koku biraz güçlü ve uzun sürüyor. Şişe güzel ve sprey gücü çok sağlam.
misafir26145
Harika kokuyor ve hoş aynı zamanda güçlü. Çok fazla koku kullanmak zorunda kalmıyorsunuz.
nur
Bu parfümü, yüksek miktarda beğeni nedeniyle almıştım. Kadınsı kokmuyor. Sadece güçlü bir adam kolonyası. Para israfı..
Monolyahanim
2010'da ilk denememden sonra ikinci şişe an itibari ile alınmıştır. Modern, biraz daha erkeksi ve sadece harika. Soğuk havaya daha uygun. Ben sadece 20 yaşındayken kullanıyordum. Olgunlaşmam parfüme olan adapteyi daha da arttıracak diye düşünüyorum.
princess
Bir paçuli - gül bombası. Kalıcı ve güçlü olmanın yanında ezici gülü harika.
pelina
İnternette araştırmadığım yer kalmadı. Herkes övgülerle uçurmuş parfümü. Ben hiç bir şey anlamadım. Hiçte sevmedim. Bildiğin karabiberli gül gibi bir şey. Para boşa gitti. En mantıklı yorumları da tek burada gördüm.
Elissa
Bugün satışta idi ve aldım. Kötü bir koku değil ama kafa karıştırıcı. Baharatlı bir gül kokusu var ve daha çok erkeksi. Eğer baharatlı kokulardan hoşlanıyorsanız bunu deneyin.
duyguc
Hoş bir gül ve paçuli kokusu. Yetişkin bir koku ve erkeklerinde bunu kullanabileceğini söyleyebilirim. Uzun ömürlü mükemmel ve fark edilir.
Fun1da88
Gül biraz karanlık, biraz sinirli, muhtemelen bu türden olması da benim bu kokuyu favorim haline getirdi. Tüm bu büyük güzel gül ve paçuli çeriğin altında gizlenen sedire bayılıyorum. Farkedilirlik harika. Bence harika bir parfüm.
durdane
Sevemedim ben bir türlü. Birkaç gün bilek testinden sonra bile belki hoşuma gider diye düşündüm ama hala sevip sevmediğimi anlamaya çalışıyorum. Bu hedefe yönelik ve araştırılmış bir model olmasına rağmen aldım ama yok malesef. Farklı bir şekilde paçuli kokan bir koku arıyordum. Ne ekşi ya da ne yeşil ve beni 1970'lere götürecek. Bu parfümün alakası bile yok. Hayal ettiğimin aksine tam zıt bir koku. Hatta çok rahatsız edici buldum. Bunu saatlerce kullanmak kimseye zevk vermez. Notaların ve incelemelerin benim beklentimden çok farklı olması moralimi çok bozdu. Hiç biber algılamıyorum mesela. Eğer bir şey varsa bunu beyaz, çelik mavisi, açık mavi, gri gibi renklerle ilişkilendirdiğim her şeyi destekleyen (belirgin şekilde sentetik) bir temiz misk betimlemesi ile anlatabilirim. Gül burada küçük bir oyuncu ve burnuma kendini çoook derinlerden az bişey hissettiriyor. Paçuli tolere edilebilir ama tatlı değil. Dürüst olmak gerekirse yüksek derecede sentetik. Belirgin sentetik yapısını beğenmedim. Neredeyse çiçekler ve bitki yaprakları gibi bir laboratuvar yaratımı gibi kokmak için tasarlanmış. Bu beni biraz tedirgin hissettiriyor ve bütün günümü berbat etti. Sıcak, nemli bir yaz günü için rezalet. Bir daha asla almam. Çevremdekiler de hiç olumlu yaklaşmadı. Üstelik bayağı da para verdim.
yonca
Değerlendirmeler ve Jean Paul Gaultier markasının sevgisine dayalı bir kör satın alış yaptım. Beğendiğimi belirtebilirim. Beğenmediğim hiç bir parfüme para verdim diye bu zamana kadar katlanmadım. İlk izlenimi biraz ilginç olsa da sonra oldukça neşeli ama erkeksi bir şekile büründü. Birkaç saat sonra yeşil / taze baharatlı misk beni kendine çeken tarafı oldu. Hava çok sıcak ve bu havada kullanmanın harika olacağını düşünüyorum. Cildimde hiç çiçek içeriği olmadan güzel kokmak gayet iyi. Tekrar satın alacağım.

Türkiye'de parfüm analizi denince akla gelen ilk web adresi olmaktan gurur duyuyoruz! Türkiye'de parfümün online adresi, onlarca kategoride bulunan ürün bilgilerini milyonlarca ziyaretçiye ulaştırılıyor. İstediğiniz markayı sitemizde bulabilir ve markaya ait olan tüm ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hatta kokuların kalıcılık, farkedilirlik, kullanım şekilleri ve bir çok detayı ile ilgili oylama yapabilir, sizlerde yeni gelecek olan ziyaretçilerimize yorumlarınız ile bilgi sunabilir, bunları tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Parfüm alışverişi, en çok hassasiyet isteyen ve sağlık konusunda duyarlı olmamız gereken bir ürün. Sitemize hiç bir sahte kokunun ve markanın tanıtımı yapılmaz. Bu ürünler ile ilgili hiç bir analiz verisi sunulmaz ve içerik eklenmez. Sitemize ister form doldurarak üye olabilir, isterseniz facebook ve twitter hesabınız ile hemen giriş yapabilirsiniz. Rahatsız edilmemek adına kendinize yeni bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Her aylık düzenlenmekte olan en iyiler kategorisinden bilgi alabilirsiniz. Bu kategorilerde parfümler her ay editörlerimiz tarafından seçilmiş en iyi 4 parfüm seçilmekte ve bunlar ile ilgili yorumlar yapılmakta, çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Makaleler ve haberler kısmında sitemiz ile ilgili gelişen yenilikler ve diğer parfüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Soru sormak veya teknik destek almak isterseniz alt kısımda bulunan menüde iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Parfümlerin fiyatı, fiyatları, yorum ve yorumları, nasıl oldukları ile ilgili ve kullananlar hakkında yaptığınız arama formları ile ilgili en detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda parfümlerin ülke için fiyat analizleri ve özel fiyatları hakkında da bilgiler sunulacaktır. Ayrıca en iyi açık parfüm için tıklayınız.

Açık parfüm konusunda da başarılı içeriklere sahip olan firmaların içeriklerine ve kodlarına da yer verilmektedir.